Auto / poistník
Porovnanie PZP
Uzavrenie zmluvy

Online PZP kalkulačka

Vypočítajte si cenu povinného zmluvného poistenia rýchlo a jednoducho pomocou našej PZP kalkulačky. Férové ponuky na jedno kliknutie. Porovnajte si ceny PZP už do 1 minúty.

Prečo využiť PZP kalkulačku na Férové PZP?

Naša PZP kalkulačka vám ponúka možnosť si jednoducho vyžiadať a následne porovnať všetky dostupné PZP na trhu. Všetky ceny sú vypočítané na základe vami zadaných údajov a cenové ponuky sú automaticky generované poisťovňami z ich serverov podľa ich aktuálnych cenníkov a zmluvných podmienok. Vďaka tomu si môžete byť istý, že v čase zobrazenia všetkých dostupných povinných zmluvných poistení v našej PZP kalkulačke porovnávate aktuálne a pravdivé ponuky od všetkých poisťovní na slovenskom trhu.

Ako používať kalkulačku PZP?

Pre zobrazenie cenových ponúk PZP je potrebné najprv vyplniť základné údaje o vozidle a držiteľovi vozidla. Pri ich vypĺňaní buďte dôsledný, pretože na základe týchto údajov poisťovne kalkulujú svoje cenové ponuky na mieru pre vás.

1. Krok - Zadajte údaje o vozidle a držiteľovi vozidla

Údaje o vozidle môžete najjednoduchšie zadať do PZP kalkulačky prostredníctvom vyplnenia ŠPZ vozidla alebo zadaním VIN čísla. Pokiaľ ŠPZ ani VIN číslo nepoznáte, prípadne sa nám nepodarilo na základe nich doplniť všetky údaje o vozidle, môžete do PZP kalkulačky zadať údaje aj manuálne. Aj v prípade, že PZP kalkulačka doplnila údaje o vozidle, skontrolujte ich správnosť. V našej PZP kalkulačke nemusíte pre zobrazenie ponúk PZP vypĺňať žiadne zbytočné údaje. Po vyplnení všetkých povinných polí o vozidle a držiteľovi vozidla kliknite na tlačidlo “Porovnať PZP”.

2. Krok - Vyberte si PZP

PZP kalkulačka vám zobrazila všetky dostupné povinné zmluvné poistenia. Sú zoradené od najlacnejšieho po najdrahšie. Okrem výberu samotného PZP, niektoré poisťovne ponúkajú na výber ešte možné pripoistenia. Vďaka nim dokážete rozšíriť svoje krytie na špecifické situácie, s ktorými môžete dôjsť do kontaktu. Každé pripoistenie má svoju cenu, ktorá sa po výbere daného pripoistenia pripočíta ku konečnej cene povinného zmluvného poistenia. Niektoré poisťovne ponúkajú aj možný zisk zliav na PZP. Takéto ponuky sú označené červeným textom “Uplatniť vernostnú zľavu”. Po kliknutí naň sa zobrazia podmienky pre uplatnenie príslušnej zľavy.

Pokiaľ ste si už vybrali svoju poistku, naša PZP kalkulačka vám ponúka na výber 3 časové obdobia, na ktoré sa môžete poistiť - ročne, polročne alebo štvrťročne. Pamätajte však, že čím je doba poistenia kratšia, tým je cena za poistenie pre vás menej výhodná. Svoju voľbu PZP potvrdíte kliknutím na tlačidlo “Poistiť sa”.

Pokiaľ potrebujete pomôcť s výberom PZP v našej online kalkulačke povinného zmluvného poistenia, neváhajte nás kontaktovať na telefónnom čísle 0918 891 352 každý pracovný deň od 9:00 do 17:00.

3. Krok - Doplňte ďalšie údaje o vozidle a o Vás

Nasledujúci formulár je už posledným krokom, ktorý je potrebné vyplniť pre úspešné uzatvorenie poistnej zmluvy na povinné zmluvné poistenie cez na našu online PZP kalkulačku. Všetky údaje zadávajte pravdivo a presne. Budú zaznamenané do poistnej zmluvy. Pokiaľ by vám bolo čokoľvek nejasné, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme prejsť celým procesom. Po vyplnení všetkých údajov kliknite na tlačidlo “Pokračovať”.

4. Krok - Kontrola všetkých údajov a podpísanie zmluvy

V poslednom kroku uvidíte všetky údaje o vozidle a poistníkovi na jednom mieste. Venujte prosím zvýšenú pozornosť ich kontrole, pretože nepresnosť v týchto údajoch môže viesť ku kráteniu poistného plnenia v prípade dopravnej nehody. Správne zadané údaje do našej PZP kalkulačky vám poskytujú najlepšiu formu krytia pred možnými rizikami. Pokiaľ ste si všimli chybu, kliknite v pravom hornom rohu na tlačidlo “Upraviť” a daný údaj môžete zmeniť. Je možné, že zmena niektorého z údajov bude viesť k zmene ceny za poistenie.

Pod údajmi o vozidle a poistníkovi nájdete informácie o poistení a predzmluvnú dokumentáciu. Súčasťou týchto dokumentov je už aj vygenerovaná zelená karta. Pozor, poistná zmluva aj zelená karta je platná až po úhrade poistného. Inštrukcie ako poistné uhradiť dostanete na svoj e-mail priamo od vybranej poisťovne po kliknutí na tlačidlo “Podpísať zmluvu”.

5. Krok - Úhrada poistného

Po potvrdení správnosti všetkých údajov v našej online PZP kalkulačke dostanete v priebehu niekoľkých minút e-mail od svojej poisťovne. Ten obsahuje všetky dôležité dokumenty vrátane možností, ako poistné uhradiť. Najrýchlejším spôsobom je úhrada cez platobnú bránu. V takom prípade bude poisťovňa úhradu poistného evidovať okamžite. Niektoré poisťovne ponúkajú aj alternatívne spôsoby úhrady poistného, ako napríklad prevodom na účet, alebo poštovou poukážkou. Pozor, poisťovňa bude považovať PZP za uhradené a platné až po obdržaní finančných prostriedkov na ich účet. V prípade bankového prevodu to môžu byť až 3 pracovné dni.

6. Krok - Tlač dokumentov

V e-maile od poisťovne je už PDF so zelenou kartou. Pozor, tá sa síce nazýva zelená, ale je v skutočnosti čierno-biela. Môžete si ju vytlačiť na tlačiarni a vložiť do auta. Originál vám pošle poisťovňa poštou na zadanú adresu, najčastejšie do 7 dní od pripísania finančných prostriedkov na ich účet. Pozor, pri cestnej kontrole ste povinný policajtovi ukázať vytlačenú zelenú kartu. PDF v mobilnom telefóne nemusí cestná kontrola akceptovať!

V akých poisťovniach je možné uzatvoriť PZP cez našu online PZP kalkulačku?

Cez našu PZP kalkulačku sa môžete poistiť vo všetkých slovenských poisťovniach, ktoré ponúkajú povinné zmluvné poistenie. Aktuálne to je celkovo 9 poisťovní:

  • Allianz - Slovenská poisťovňa
  • ČSOB poisťovňa
  • Generali poisťovňa
  • Genertel poisťovňa
  • KOOPERATIVA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group
  • KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group
  • Union poisťovňa, a. s.
  • UNIQA poisťovňa, a.s.
  • Wüstenrot poisťovňa, a. s.

Prečo využiť online PZP kalkulačku na uzatvorenie povinného zmluvného poistenia?

Ak potrebujete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie na svoje auto, máte niekoľko možností. Môžete kontaktovať postupne všetky poisťovne, čo vám však zaberie zbytočne veľa času. Takisto môžete kontaktovať svojho finančného poradcu, ale riskujete, že vám bude ponúkať PZP, z ktorého má najväčšiu províziu a nemusí to byť to najvýhodnejšie PZP pre vás. Poslednou možnosťou je využiť online PZP kalkulačku od Férové PZP. Vďaka nej vyplníte údaje o vozidle a majiteľovi len raz, do niekoľkých sekúnd dostanete porovnanie PZP od všetkých poisťovní a sami si vyberiete zákonné poistenie, ktoré je pre vás najvýhodnejšie. Ponuky PZP sú v našej online kalkulačke povinného zmluvného poistenia zoradené transparentne, od najnižšej ceny po najvyššiu, nie podľa výšky provízie od poisťovne.