Komunálna poisťovňa

Máte záujem o povinné zmluvné poistenie od Komunálnej poisťovne? S našou PZP kalkulačkou si vypočítate nie len najlepšiu ponuku z danej poisťovne, ale môžete si ju aj rovno porovnať s ponukami od ostatných poisťovní. Výpočet pzp ponuky je rýchly, jednoduchý a férový.
komunalna logo

Komunálna poisťovňa

Komunálna poisťovňa je dôveryhodná a dlhoročne etablovaná poisťovňa so sídlom na Slovensku. Jej začiatky fungovania sa píšu už od roku 1.1.1994. Svojim klientom poskytuje širokú škálu poistných produktov a služieb, ktoré zahŕňajú napríklad poistenie majetku, životné, cestovné, zodpovednostné poistenie a samozrejme aj povinné zmluvné poistenie (PZP) pre motorové vozidlá. Výhodou tejto poisťovne je, že svoje služby neobmedzuje len na komunálnu oblasť, ale tiež poskytuje poistnú ochranu pre občanov a podnikateľské subjekty. Komunálna poisťovňa je taktiež od roku 2001 súčasťou veľmi silnej skupiny Vienna Insurance Group (finančná a poisťovacia medzinárodná skupina). Vďaka jej postaveniu s ňou majú ľudia veľmi dobré skúsenosti, a taktiež aj dobré skúsenosti s uzatváraním PZP.

Poistenie auta s Komunálnou poisťovňou

Ak patríte k tým, čo si radi zakladajú PZP online, s našou online kalkulačkou si môžete overiť a vypočítať výšku ceny povinného zmluvného poistenia v Komunálnej poisťovni. Ak budete s jej cenníkom spokojný, stačí si len vyklikať všetky potrebné informácie, a PZP môžete mať uzavreté do niekoľkých minút. Okrem toho, že si PZP v Komunálnej poisťovni môžete uzavrieť takto online, môžete si ho taktiež uzavrieť aj osobne na pobočke.

Pri povinnom zmluvnom poistení (PZP) pre auto v Komunálnej poisťovni, môžete ako klient očakávať komplexné krytie, ktoré zahŕňa ochranu pre vás a pre tretie strany, napríklad pri dopravných nehodách. Krytie PZP zabezpečuje náhradu škôd na majetku a úrazoch spôsobených vozidlom v súlade so zákonnými požiadavkami.

Základné produkty PZP v Komunálnej

V prípade, že si chcete svoje auto poistiť v tejto poisťovni, na výber máte z dvoch najzákladnejších produktov povinného zmluvného poistenia:

Balík PZP GARANT PLUS

Pri škodách, ktoré boli spôsobené na zdraví, alebo pri usmrtení osôb, tento typ PZP kryje do výšky 5 240 000 €. V prípade materiálnych škôd a ušlom zisku je to krytie do výšky 1 050 000 €. Samozrejme, v tomto poistení auta máte aj základné asistenčné služby, ktoré zahŕňajú opravu na mieste alebo odťah vozidla po najbližší autoservis a podobne. Avšak, tieto základné asistenčné služby môžete primárne využívať na území Slovenska, čo sa týka zahraničia, tam je to viac obmedzené. Môžete tiež v rámci tohto PZP počítať s poistením batožiny do výšky 500 € za rok a taktiež aj poistenie vodiča a posádky.

K tomuto základnému balíku PZP GARANT PLUS si môžete dokúpiť pripoistenia, napríklad rozšírené asistenčné služby, pripoistenie čelného skla, stret so zverou alebo krádež.

Balík PZP EUROGARANT PLUS

Čo sa týka samotnej výšky krytia v prípade usmrtenia a škodách na zdraví, vám Komunálna poisťovňa poskytuje rovnakú výšku krytia ako pri PZP GARANT PLUS, teda 5 240 000 €. Zmena nastáva pri výške krytia v prípade majetkových škôd a ušlého zisku, tam je výška až 2 100 000 €. V tomto produkte máte k dispozícii rozšírené asistenčné služby, ktoré platia aj na Slovensku a tiež aj v zahraničí. Aj v tomto prípade máte bezplatne k dispozícii poistenie batožiny do výšky 500 € ročne a tiež aj poistenie úrazu vodiča a posádky. Pri tomto poistení kryje smrť a trvalé následky a to do výšky 3 320 €, pre každé jedno sedadlo a poškodenú osobu.

K poisteniu vozidla EUROGARANT PLUS si môžete tiež kúpiť aj pripoistenie čelného skla, stret so zverou a poistenie proti krádeži.

Cenník povinného zmluvného poistenia v Komunálnej poisťovni

S naším online porovnávačom PZP si môžete pozrieť a vypočítať cenu poistného pre vaše vozidlo. Taktiež pri cene za PZP sleduje Komunálna poisťovňa aj to, či ste spôsobili nejaké škody alebo nie. Ak nie, môžete rátať s lepšou a výhodnejšou cenou.

Cenník PZP sa v Komunálnej poisťovni tiež odvíja od toho, či zaplatíte celú ročnú čiastku naraz, alebo si platenie rozdelíte. Ak sa rozhodnete zaplatiť poistné za rok naraz, môžete získať ďalšiu zľavu. Pri uzatvorení viacerých poistných produktov od tejto poisťovne je možné dosiahnuť až 35% zľavu. Taktiež je cena za poistenie auta lacnejšia aj v prípade, že ste ZŤP alebo dôchodca. S Komunálnou poisťovňou získate skvelé PZP a taktiež aj pocit istoty.